środa, 10 czerwca 2015

"Niezbędnik obserwatorów gwiazd" Matthew Quick

Tytuł: Niezbędnik obserwatorów gwiazd

Autor: Matthew Quick

Wydawnictwo: Otwarte

Liczba stron: 313

Data wydania: 23.10.2013Z twórczością Matthew Quicka spotkałam się już wcześniej ,gdyż w mojej ręce wpadł "Poradnik pozytywnego myślenia". Chodź nie zachwycił mnie ,aż tak bardzo to jednak spodobał mi się styl w jakim został napisany i bez oporów sięgnęłam po "Niezbędnik obserwatorów gwiazd".

Z życiem w Bellmont i mieszkańcami tego miejsca zapoznaje nas Finley, uczeń ostatniej klasy liceum. Okolicą ,w której mieszka rządzą gangi i irlandzka mafia ,a nietrzymanie się reguł może skutkować dramatycznymi konsekwencjami. Niewyjaśnione są okoliczności ,które doprowadziły do tego ,że chłopak stał się zamknięty w sobie.  Największym wsparciem dla Finleya jest jego dziewczyna Erin ,która w pełni go rozumie i podziela jego wielką pasję jaką jest koszykówka.
Jedna prośba trenera może wprowadzić wiele zmian w życie chłopaka ,a wszystko rozpoczyna się od poznania Numeru 21 ,chłopaka ,który uważa ,że jest prototypem przybywający z kosmosu.

Jeden uwielbia spędzać czas ze swoją dziewczyną i grać w kosza ,a drugi ma obsesje ma punkcie przestrzeni pozaziemskiej .Czy z połączenia losów tych dwóch bohaterów może wyjść dobra książka ? Wydawało mi się to trochę niemożliwe ,a jednak "Niezbędnik obserwatorów gwiazd" okazał się przyjemną lekturą.

Muszę przyznać ,że początek trochę mi się dłużył ,ale gdy fabuła się coraz bardziej rozwijała książka zyskała w moich oczach. Z zaciekawieniem czekałam na poznanie dalszych losów bohaterów i nie zawiodłam .Losy Finleya i Russa pokazują ,że życie potrafi dać wycisk i należy korzystać z danych nam szans ,aby chodź trochę odmienić je na lepsze. Czasami warto zaufać drugiemu człowiekowi ,bo możemy wiele zyskać .Wsparcie, przyjaźń i miłość to elementy w naszym życiu, które należy doceniać.

15 komentarzy:

 1. Myślę, że ta książka będzie ciekawa i miałam się właśnie za nią zabrać ;)
  http://gabrysiekrecenzuje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Moja wielka miłość do Quicka trwa,więc na pewno przeczytam.

  http://czytam-ogladam-recenzuje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta książka jeszcze przede mną ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo lubię tę książkę Quicka. Jest chyba moją ulubioną :) Wciąż pamiętam te emocje!
  RecenzjeAmi.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam tę książkę. "Poradnik..." mnie nie zachwycił, ale ogromnie polecam Ci inne powieści Quicka, czyli "Wybacz mi, Leonardzie" i "Prawie jak gwiazda rocka", naprawdę cudowne i wartościowe książki :)

  someculturewithme.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam w planach twórczość Quicka, ale jeszcze nie wiem od jakiej jego książki zacznę :))

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam w planach przeczytać książkę i obejrzeć film i skrycie liczę, że historia Finleya przypadnie mi do gustu.

  OdpowiedzUsuń
 8. Quicka czytałam jedynie "Wybacz mi, Leonardzie", ale książka jest genialna, polecam gorąco! :) Po "Niezbędnik…" pewnie sięgnę, bo jestem ciekawa pozostałej twórczości autora.

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie za bardzo interesuje mnie ta książka, ale na pewno ma sporo zwolenników.

  OdpowiedzUsuń
 10. Niedawno przeczytałam i muszę przyznać, że książka dała mi do myślenia. Spodobał mi się styl autora, mam w planach przeczytanie "Poradnik pozytywnego myślenia" i mam nadzieję, że się nie zawiodę :D

  http://niczymszeherezada.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 12. Książka wydaje się być ciekawa , Napewno ja przeczytam ;)
  S
  BFajny blog ;) Zapraszam na mojego ;) http://ola-kontra-wszechswiat.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie czytałam jeszcze żadnej z powieści Quick'a. Myślę, że przygodę z jego twórczością rozpocznę właśnie od "Niezbędnika Obserwatorów Gwiazd". Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Okładka podobna do Gwiazd naszych wina:)

  OdpowiedzUsuń