poniedziałek, 29 czerwca 2015

"Kryminalistka" Joanna Jodełka

 
Tytuł: Kryminalistka
 
Autor: Joanna Jodełka
 
Wydawnictwo: Świat Książki
 
Liczba stron: 320
 
Data wydania: 18.03.2015
 
 
 
 
 
 
 "Kryminalistka" od dawna stała na mojej półce i ciągle odkładałam jej przeczytanie. Ostatnio jednak chciałam sięgnąć po jakiś kryminał i przypomniałam sobie o tej książce. 
 
Z pozoru wydaje się, że życie Joanny jest poukładane. Ma męża ,robi karierę jako pisarka. Jednak tylko ona wie, że jej mąż Krzysztof Maćkiewicz, autor chętnie kupowanych poradników, potrafi świetnie udawać. Wszystkim wydaje się, że taki mężczyzna jak Krzysztof , jest chodzącym ideałem. Przed znajomymi zachowuje się jak troskliwy partner, lecz Joanna zna go z innej strony. Kolejny raz kobieta ma dowód na zmienność charakteru Krzysztofa ,podczas urządzonego przez nich grilla, w domu nad Bugiem. Nikt z obecnych nie zdawał sobie sprawy, że po spędzonym miło spotkaniu z sąsiadami, będą miały miejsce zdarzenia mające wpływ na ich plany. Jedna decyzja ,wiele konsekwencji. Czy życie Joanny zmieni się pod wpływem nadchodzących wydarzeń ?
 
Z jednej strony historia przedstawiona jest z punktu widzenia głównej bohaterki Joanny,lecz z drugiej mamy również narratora ,opisującego jej losy. Pełne emocji relacje przeplatają się ze szczegółowym przedstawieniem wydarzeń. Chodź nie każdemu może się spodobać ten sposób narracji,ma on jednak swoje plusy ,jednym z nich jest możliwość lepszego poznania bohaterów . 
 
Koleją zaleta jest dynamiczna akcja. Ciągle coś się działo, nowe dowody ,intrygi, kłótnie,romanse. Nie było czasu na nudę. Postać głównej bohaterki jest bardzo ciekawie wykreowana. Przez całą książkę dowiadujemy się o niej nowych rzeczy ,poznajemy lepiej jej charakter. Poznana na początku Joanna nie jest tą samą osobą pod koniec powieści.
 
Autorka stworzyła historię ,która ciągle mnie zaskakiwała. Gdy już myślałam, że rozwiązałam zagadkę i wiem jak zdarzenia dalej się potoczą ,okazywało się ,że  wpadłam na kolejny mylący trop. Nie byłam pewna zakończenia ,aż do ostatniej kartki. Książka okazała się dobrym kryminałem , pozostaje mi czekać na jego kontynuacje.
 

11 komentarzy:

 1. Bardzo mnie zainteresowałaś! A ostatni akapit to to, czego oczekuję od dobrego kryminału :) Na pewno przeczytam.

  Pozdrawiam, Insane z przy-goracej-herbacie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Hej, hej!
  Nominowałam Cię właśnie do LBA :P
  Więcej szczegółów tutaj: http://gabrysiekrecenzuje.blogspot.com/2015/06/liebster-blog-award-2-z-6-nominacji-d_29.html#more
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy dobrze zrozumiałam, że jest to dopiero pierwsza część cyklu? Jeśli tak, to zapowiada się ciekawie:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka wydaje się być ciekawa. Dodatkowo okładka niesamowicie mi się podoba :)

  Pozdrawiam!
  zaczytanekoty.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Powieść wydaje się być naprawdę interesująca. Mam ochotę ją przeczytać.

  Bo kocham czytać!

  OdpowiedzUsuń
 6. Po takiej recenzji nie zostaje mi nic innego jak dopisać książkę do swojej listy "KONIECZNIE PRZECZYTAĆ!" ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jak nie można rozwiązać zagadki zawartej w książce to oznacza, że książka jest świetna :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nominowałam Cię do Liebster Blog Award ;) Więcej na blogu: http://melomol.blogspot.com/2015/07/liebster-blog-award-2-3.html

  OdpowiedzUsuń
 9. Książkę czytałam i bardzo mi się podobała.

  OdpowiedzUsuń
 10. Książka cała czas przede mną :)

  OdpowiedzUsuń